kompetentny producent EMS

PONAD 30-STO LETNIE DOŚWIADCZENIE

kompetentny producent EMS

PONAD 30-STO LETNIE DOŚWIADCZENIE

kompetentny producent EMS

PONAD 30-STO LETNIE DOŚWIADCZENIE

O FIRMIE

Jesteśmy wiarygodnym i kompetentnym partnerem biznesowym. Posiadamy duże doświadczenie rynkowe w branży EMS. Oferujemy Klientom kontraktową produkcję modułów elektronicznych poprzez produkcję płytek obwodów drukowanych, usługi montażu elementów (SMD i THT) i szeroką ofertę magazynową podzespołów.

Nasze biuro R&D daje klientom pewność, że zlecenie trafi w dobre ręce, począwszy od fazy projektu, na teście ECU kończąc. Specjalizujemy się w produkcji średnio i wielkoseryjnej, nie zaniedbując jednocześnie wykonań prototypowych.

Obsługujemy zarówno szeroko pojęty segment rynku elektronicznego, jak i szereg branż nie elektronicznych takich jak meblarska, medyczna, oświetleniowa, AGD, reklamowa, itp.

Polityka cenowa, gwarancja jakości produktu, pewność i szybkość komunikacji powodują, że portfel klientów stale rośnie. Spełniamy oczekiwania poprzez szybką realizację zlecenia, oczywiście przy zachowaniu wysokiej jakości i optymalnej ceny.

Uwalniamy kontrahentów od problemów logistycznych, utrzymania zapasów i kosztów magazynowania. Sprowadzamy elementy elektroniczne bezpośrednio od producentów, realizując tzw. importy celowe pod projekt.

Ciekawostki z historii
obwodów drukowanych

1936

Paul Eisler buduje pierwszy obwód drukowany.

Później z powodzeniem zastosowano obwód przy produkcji zapalników do pocisków przeciwlotniczych. Produkowane w USA pociski trafiały drogą morską do Anglii, gdzie ze świetnym rezultatem używane były do niszczenia rakiet V1, strąciły ich w sumie około 4 tysięcy

1941

Paul Eisler sprzedaje za 1 funta

prawa do wszystkich swoich przyszłych patentów związanych z wynalazkiem

1943

Zastosowano pierwszy obwód drukowany w USA w zapalniku zbliżeniowym pocisku moździerza.

Później z powodzeniem zastosowano obwód przy produkcji zapalników do pocisków przeciwlotniczych. Produkowane w USA pociski trafiały drogą morską do Anglii, gdzie ze świetnym rezultatem używane były do niszczenia rakiet V1, strąciły ich w sumie około 4 tysięcy.

1949

Pojawiają się pierwsze obwody drukowane w produkcji.

Zamiast plątaniny ręcznie lutowanych przewodów między końcówkami elementów zastosowano połączenia w postaci pasków miedzianej folii na podłożu z materiału izolacyjnego. Z początku ścieżki przewodzące naklejano na płytkę z laminatu papierowego. Potem zastosowano laminat jednostronnie pokryty miedzią, w którym chemicznie wytrawiano potrzebny układ połączeń.

1957

Lord Hailsham nazywa obwód drukowany jednym z sześciu najważniejszych osiągnięć nauki w XX wieku

1960

Obwody drukowane znajdują szerokie zastosowanie w radiotechnice

ich wprowadzenie znacznie usprawniło proces montażu urządzeń radiotechnicznych, a równocześnie pozwoliło zagęścić obwody, co w połączeniu z zastąpieniem lamp elektronowych diodami półprzewodnikowymi i tranzystorami, doprowadziło do miniaturyzacji aparatury radiotechnicznej jeszcze przed narodzinami układów scalonych

AKTUALNOŚCI
Zobacz archiwum >>
26 KWI 2018
AUTOMATICON 2018

Czytaj więcej
27 LUT 2018
Natowski Kod Podmiotu Gospodarki...

Czytaj więcej
09 STY 2018
LOGO


 

Czytaj więcej
12 2017
ENERGETAB 2017 Bielsko - Biała

Czytaj więcej
KONTAKT

KOMPANIA ELEKTRONICZNA Sp. z o.o.
Obwody Drukowane - Montaż Komponentów
Elektronicznych - Płytki Uniwersalne

Warszawa/Raszyn,
ul. Żwirowa 63, Puchały, 05-090 Raszyn
NIP: 534-245-96-78

Biuro Handlowe:
ul. Okulickiego 7/9 lok. G9, 05- 500 Piaseczno

Tel./fax: +48 22 715 66 06 i 07
E-mail: biuro.handlowe@komele.eu
Skype: KomeleBiuroHandlowe